czwartek, 18 sierpień 2022

Schola

Od roku 2010 śpiewem i muzyką ubogaca niedzielną i świąteczną liturgię schola. Obecnie schola jest na etapie formowania i scalania młodych muzycznych talentów. A jest co robić bo w swych szeregach skupia już 50 śpiewaków.  Idąc za spostrzeżeniami z katechezy, zrodziła się potrzeba utworzenia Scholi. Młodzież bowiem w kierunku muzycznym jest niezwykle utalentowana i nawet jest kilka osób grających na instrumentach muzycznych. Bardzo lubią śpiewać jak i grać - z dobrym skutkiem.

TAK SIĘ TO ZACZĘŁO...

Schola  rozwija się w bardzo szybkim tempie. Skupia w swoich szeregach  dzieci i młodzież  Skaryszewa. Mają już nawet swoje stroje. Repertuar jest bardzo różnorodny. Przede wszystkim są to pieśni religijne ale również "specjalizujemy się w różnorodności". Mamy wspólne wyjazdy i wiele ciekawych zajęć, które nas jeszcze bardziej integrują. Kilku uczniów  grają na gitarach, ciekawym instrumentem są bongosy.
Scholka działa przy Parafii Św. Jakuba Apostoła , wielbiąc Boga swoim śpiewem ubogaca Liturgię i Uroczystości. Mamy nadzieję, że Schola  z doskonałymi wynikami będzie rozwijać swoje zainteresowania pięknego i żarliwego śpiewu jak i anielskiej muzyki - wielbiąc Boga. Spotkania scholi odbywają się w każdy piątek o godzinie 16.30 w salce. Zapraszamy…